333539-2022 - ResultatSverige-Linköping: Miljöutbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivning och gruppaktiviteter Greppa näringen och gruppaktiviteter Ett rikt odlingslandskap
Referensnummer: 604-23098-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80540000 Miljöutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta uppdrag omfattar kostnadsfri enskild rådgivning inom Greppa Näringen. Uppdraget kan också innefatta medverkan eller genomförande av aktiviteter avseende kompetensutveckling inom Greppa Näringen. Denna upphandling omfattar även medverkan eller genomförande av aktivitet inom projektet Ett rikt odlingslandskap. Inom projektet erbjuds kompetensutveckling till de som vill bevara och utveckla de biologiska och kulturhistoriska värdena i odlingslandskapet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80521000 Utbildningsprogram, 90700000 Miljötjänster, 90712000 Miljöplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen