Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skadedjursanering med tilläggstjänster
Referensnummer: KS 2022/22-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Täby kommun avser upphandla Skadedjurssanering, sanering efter skada genom sent upptäckt dödsfall och husbock- och hästmyreförsäkring samt tillhörande tilläggstjänster avseende kommunens utemiljö och avlopp.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Täby kommun avser upphandla Skadedjurssanering med tillhörande tilläggstjänster.