2. Förfarande
Förfarande
Titel: Båt 2027 Södra Skärgården i Göteborg
Beskrivning: Upphandling avseende linjetrafik med båt som trafikerar i Södra Skärgården i Göteborg. Upphandlingen avser fyra linjer som trafikeras med totalt åtta fartyg, inklusive förstärknings-/reservfartyg.
Intern identifierare: 1-59-24
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60610000 Färjetransport
Ytterligare klassificering (cpv): 34512000 Fartyg och liknande båtar för passagerartrafik eller godstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Dokument A Upphandlingsföreskrifter - Södra Skärgården