See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av sidospår
Beskrivning: Det huvudsakliga syftet med detta avtal är att Skellefteå kommun ska ha en avtalad leverantör som sköter underhåll och drift av Skellefteå kommuns sidospår så att spåren är framkomliga för godstågstrafik och godstågen kan framföras på spåren på ett säkert sätt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103643:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokument