333620-2023 - ResultatSverige-Västerås: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster avseende kontor, bibliotek, daglig verksamhet, idrott samt äldreomsorg
Referensnummer: FN 2023/00014-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster enligt INSTA800 avseende kontor, bibliotek, daglig verksamhet, äldreomsorg och idrott i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av lokalvård till Västerås stad