333622-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elarbeten
Referensnummer: 2022/504/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Bakgrund och mål med upphandlingen
SMHI har löpande behov av elektriker för arbete vid SMHIs lokaler i Norrköping. Målet med upphandlingen är att skapa ett ramavtal, från vilket SMHI vid behov kan avropa elektriker för elarbeten och dataarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen