333626-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutbildningar inom UGL, UL och IL
Referensnummer: 2.4.11-02428/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande Försvarsmaktens ledarskapsutbildningar inom UGL, UL och IL.
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för utbildning i utvecklande ledarskap. Uppdraget gäller Försvarsmaktens (FHS) utbildningar inom UGL, UL och IL.
UL och IL vänder sig till myndighetens chefer, cirka 100 personer. UGL till ledare och andra lämpliga personer inom myndigheten. Deltagarna utgår från olika platser i landet, merparten koncentrerat till södra och mellersta delarna av landet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80510000 Specialutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen