Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksförnyelse Ramavtal 2017.
Referensnummer: 2017MKB-1432
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45421151 Montering av kompletta kök
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att en Entreprenör tilldelas ramavtal för köksförnyelse. Ramavtalet avser huvudsakligen löpande avrop av köksförnyelse, material och montage, i enlighet med framtagna kökskoncept. Uppdrag kan avse både luckbyten och luckbyte inkl. stomme. Ramavtalet avser även garderober och garderobsinredning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39141400 Färdigmonterade kök, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen