2. Förfarande
Förfarande
Titel: Intervjuartjänster
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att ingå ramavtal för utförande av intervjuartjänster inom området telefonintervjuer. Till följd av dels ojämn beläggning (toppar), dels löpande produktion över året finns behov av leverantörens intervjuare både under kortare perioder och/eller löpande över hela året.
Intern identifierare: SCB2026/384
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data, 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311210 Telefonundersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79320000 Opinionsundersökningar, 79342310 Kundundersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000