333708-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbeten för spillvattenledning – I21X020 Redundans förbindelseledning, Mölndal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelI21X020 Redundans förbindelseledning, Mölndal
BeskrivningNya överföringsledningar ska byggas mellan två befintliga spillvattentunnlar belägna på östra respektive västra sidan om Mölndalsån vid gränsen mellan Göteborgs Stad och Mölndals stad. Upphandlingen genomförs i 2 steg: 1. Ansökan om att få lämna anbud (prekvalificering) 2. Lämna anbud Mer information framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare24/7
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning
Ytterligare klassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000