333761-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Teknisk utrustning för datacenter.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk utrustning för datacenter.
BeskrivningTeknisk utrustning för datacenter vilket omfattar servrar, lagring, nätverksutrustning samt närliggande produkter och tjänster.
Intern identifierare16319
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTeknisk utrustning för datacenter.