Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-säkerhetspartner med SOC-tjänst (MSS)
Referensnummer: 2.3.1-2020-076051
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av IT-säkerhetspartner med SOC-tjänst (MSS).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72212732 Programvaruutvecklingstjänster för datasäkerhet, 72222300 IT-tjänster, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen