2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling av förpackningar och returpapper från flerbostadshus
Beskrivning: Uppdraget avser fastighetsnära insamling av förpackningsavfall och returpapper från flerbostadshus och liknande i Härryda kommun. I uppdraget ingår kärlutställning, hämtning, transport, kundtjänst, registerhållning och fakturering. Upphandlingen ligger till grund för ett kontrakt med en leverantör. Avtalet gäller från och med 2027-01-01 till och med 2030-12-31, med möjlighet till förlängning i upp till 24 månader.
Intern identifierare: 2026HVAA18
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000