333849-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Byggservice och mindre byggentreprenader - ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggservice och mindre byggentreprenader - ramavtal
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal med tre entreprenörer för byggservice och mindre byggentreprenader.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123241:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll