333916-2022 - ÄndringSverige-Sundsvall: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kombibil för slamsugning och högtrycksspolning
Referensnummer: MSVAB-2022-00117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en kombibil som ska användas till underhåll av ledningsnät och då framförallt som ”akutbil” vid avloppsstopp men även vid förebyggande spolningar och många andra förekommande arbetsmoment i samband med ledningsproblem.