333922-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HLR-Dockor för VGR.
Referensnummer: RS2016-06122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Hej!
Välkommen att ladda ned förfrågningsunderlag för upphandling av HLR-Dockor för VGR.
Senaste dag för att lämna in anbud är 21.9.2017.
Lycka till med Era anbud.
Med Vänliga Hälsningar: Jörgen Söderberg ,Upphandlare Koncerninköp VGR.
Tfn 0702-49 96 25, E-post jorgen.soderberg@vgregion.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för endast en del
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
HLR-Dockor för Västra Götalndsregioinen
Del nr: RS2016-06122
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud avseende HLR-Dockor för olika verksamheter inom Västra Götalandsregionen.