2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flyttjänster och magasinering
Beskrivning: Tjänsten omfattar beställarens behov av flyttjänster samt magasinering. Med flyttjänster avses flytt av diverse gods såsom möbler av olika slag, förekommande inventarier och flyttlådor. Vi har även möjlighet att avropa specialtransport av konstföremål och antivikteter men det är ingen skyldighet och får därmed köpas in utanför detta avtal.
Intern identifierare: KLF 2026/761
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63120000 Lagring och magasinering
Ytterligare klassificering (cpv): 63122000 Magasinering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå kommuns alla verksamheters behov av flyttjänster samt magasinering. Med flyttjänster kan avses flytt av diverse gods såsom möbler av olika slag, förekommande inventarier eller kontor. Det kan vara variation i skick och förutsättningar gällande uppdragen. Tjänsten ska kunna utföras inom hela Luleå kommun. Luleå kommun har även möjlighet att avropa specialtransport av konstföremål och antivikteter men det är ingen skyldighet och får köpas in utanför detta avtal.
Intern identifierare: Flyttjänster och magasinering