334005-2021 - ResultatSverige-Stockholm: System- och stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av stöd för att avveckla BMC Remedy ärendehanteringssystem
Referensnummer: Af-2021/0037 1680
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingen upphandlar stöd för att avveckla ärendehanteringssystemet SSM där licenser och konsultstöd ingår under systemets avvecklingsfas och behovet är följande:
• Strukturerad avveckling av plattformen
• Rättssäker hantering av befintliga ärenden
• Möjlighet att under en period använda och söka upp ärenden
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen