334008-2017 - ResultatSverige-Tingsryd: Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilar 2017 nr 2.
Referensnummer: 17-010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att upprätta ramavtal med en eller flera leverantörer för avrop av bilar inom 6 olika fordonsgrupper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Grupp 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon, 34136000 Skåpbilar, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Liten personbil (1 000-1 250 kg tjänstevikt).
Del nr: Grupp 2
Liten personbil med högt insteg (1 000-1 250 kg tjänstevikt).
Del nr: Grupp 3
Personbil mellanklass (1 251-1 450 kg tjänstevikt).
Del nr: Grupp 4
Personbil 4-hjulsdrivet med hög markfrigång (1 500-1 750 kg tjänstevikt).
Del nr: Grupp 5
Liten skåpbil(1 301-1 600 kg tjänstevikt).
Del nr: Grupp 6
Liten skåpbil el-driven.