Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
21-0189_Lösviktsgodis
Referensnummer: 21/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15842000 Choklad och sötsaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB inbjuder Leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av ramavtal avseende lösviktsgodis från kända varumärken till Lisebergs godisbutiker.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15842300 Sötsaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen