334015-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Reparation och underhåll av lastbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil-Ludvika-2017.
Referensnummer: GNU 2017/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50114000 Reparation och underhåll av lastbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av en fabriksny lastbil med tippbart flak och snöplogsutrustning åt Ludvika kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50114000 Reparation och underhåll av lastbilar, 34134100 Lastbilar med flak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen