2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2025-1212 Bioteknik, service och underhåll
Beskrivning: Tjänst avseende bioteknisk drift, service, underhåll och reparation av fettavskiljare, avloppsdosering, soprum och storköksventilation. I tjänsten ingår för närvarande ca 80 fettavskiljare, ca 140 avfallsutrymmen ca 50 storköksventilationer och ca 65 avloppsdoseringar. Utrustningarna är installerade av Bioteria.
Intern identifierare: TI 2025-1212
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 39831230 Produkter för nedbrytning av fett, 42520000 Ventilationsutrustning, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se förfrågningsunderlag