See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling mattransporter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Bengtsfors kommuns behov av mattransporter till skolor, förskolor och äldreomsorg. Med mattransport avses lastning, distribution och lossning av kall och varm mat samt tillbehör och varor från produktionskök. Även returtransport av tomgods ingår. Leveranser till skolor/förskolor sker alla vardagar utom helgdagar och friluftsdagar under året. Leveranser sker även under lovdagar till förskolor samt vissa fritids efter överenskommelse. Till äldreomsorgen sker leveranser alla dagar per år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Uppdrag 1, Mattransporter från produktionsköket i Bäckefors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97324:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Uppdrag 2, Mattransporter från produktionsköket i Billingsfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97324:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Uppdrag 3, Mattransporter från produktionsköket i Bengtsfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97324:Lot:3