334079-2020 - ÄndringSverige-Helsingborg: Vägbeläggningsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad för beläggning, återställning efter grävning, konstbyggnader och vägmarkering
Referensnummer: 75/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgs stad avser att göra en upphandling av ramavtal för:
— underhållsbeläggningar inom Helsingborgs stad
— återställning efter grävning
— underhållsåtgärder av konstbyggnader inom Helsingborgs stad
— vägmarkering inom Helsingborgs stad
FF Fastighetsförvaltningen och SFF Skol- och fritidsförvaltningen
— underhållsbeläggningar på parkeringsytor, skolor och
Idrottsanläggningar
Nordvästra Skånes vatten och Avlopp AB
— återställningsarbeten efter grävning
Öresundskraft AB inklusive helägda dotterbolag
Helsingborgs Hamn AB
— Underhållsbeläggningar av belagda ytor
— underhållsåtgärder av Konstbyggnader
— vägmarkering