334113-2017 - ResultatSverige-Södertälje: Diverse byggmaterial av trä
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2016-1200 Träslöjdmaterial Södertälje, Nykvarn, Salem, Katrineholm samt Vingåkers kommun.
Referensnummer: TI 2016-1200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Träslöjdmaterial inklusive handverksmaterial för Södertälje kommun, Nykvarns kommun, Salems kommun, Katrineholms kommun samt Vingåkers kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03410000 Trä, 03419000 Virke, 03419100 Virkesvaror, 44191100 Plywood
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen