334203-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Matsalstjänster – Bemanningstjänster kockar och måltidsbiträden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster kockar och måltidsbiträden
BeskrivningUpphandlingen avser bemanning av kockar och måltidsbiträden till Kriminalvårdens verksamheter inom Stockholmsområdet. Uppdraget avser bemanning vid akuta och långsiktiga vakanser.
Intern identifierare2026-4306
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55510000 Matsalstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000