334210-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Förbandsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Torkdukar.
Referensnummer: UC-2017-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141110 Förbandsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förse Region Östergötland med torkdukar av olika utföranden.
Helt eller delat anbud.
Upphandlingen består av elva (11) separata positioner, där varje position utgör en specifik torkduk.
Position 1 – Torkduk för renrum GMP klass A / ISO 4,8;
Position 2 – Handhållen torkduk för renrum Klass B / ISO 5;
Position 3 – Moppduk för renrum Klass B / ISO 5;
Position 4 – Handhållen torkduk för renrum Klass C / ISO 7;
Position 5 – Moppduk för renrum Klass C / ISO 7;
Position 6 – Torkduk kirurgiska instrument, liten;
Position 7 – Torkduk kirurgiska instrument, stor;
Position 8 – Torkduk Autoklav;
Position 9 – Torkduk Operation;
Position 10 – Torkduk Allmän;
Position 11 – Torkduk Mjuk.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på en eller flera positioner.
Varje position utvärderas och tilldelas var för sig.