Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd Smart Industri.
Referensnummer: RS/1549/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet Smart Industri i Regionerna är ett projekt som syftar till att skapa förutsättningar för förnyelse och omställning för ökad konkurrenskraft i små och medelstora industriföretag och industrinära tjänsteföretag. Smart industri i regionerna är en del av Smart industri, Regeringens nyindustrialiseringsstrategi. Den långsiktiga konkurrenskraften i företagen ska utvecklas och företagens långsiktiga överlevnad ska säkras. Denna upphandling syftar till att upphandla konsulter till de olika delarna i projektet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Projektet Smart Industri i Regionerna är ett projekt som syftar till att skapa förutsättningar för förnyelse och omställning för ökad konkurrenskraft i små och medelstora industriföretag och industrinära tjänsteföretag.