Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ITP 295 Självreglerande Ramverk för Demokratisk Medieutveckling.
Uppdraget avser planering och genomförande av ett internationellt utbildningsprogram för stöd till utvecklandet av självreglerande ramverk för ett demokratiskt medieklimat i Sidas samarbetsländer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 140 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80340000 Speciella undervisningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen