334381-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Permanenta informationsskyltar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av informationsskyltar
Referensnummer: NV-04784-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31523200 Permanenta informationsskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket inbjuder er att inkomma med anbud gällande upphandling av skyltar och skyltprodukter för skyddade områden i Sverige. Naturvårdsverket har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) leverantör. Avtal gäller från och med den tidpunkt då avtalet har undertecknats av båda parter och i två (2) år med möjlig förlängning, 1+1 år. Avtalet kan som längst komma att gälla i fyra (4) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen