334395-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – Helix- Entreprenad E2 stomme, fasad och tak Totalentreprenad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHelix- Entreprenad E2 stomme, fasad och tak Totalentreprenad
BeskrivningUpphandlingen avser Helix- Entreprenad E2 stomme och fasad Totalentreprenad. Se ansökningsinbjudan samt övriga handlingar för mer information.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120677:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45223220 Anläggningsarbete avseende upprättande av grundstomme, 45000000 Anläggningsarbete, 45440000 Målning och glassättning, 45443000 Fasadarbeten