334450-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Strömsund: Taxitjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdtjänst.
Referensnummer: 2017-021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Färdtjänsttransporter och riksfärdtjänst med tillhörande administration.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen