334458-2021 - ÄndringSverige-Borlänge: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal, vinterväghållning i Borlänge kommun, Priovägnätet Norra
Referensnummer: ABBE 2021/836
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet omfattar snöröjning och halkbekämpning i Borlänge kommun.