33446-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmaterial och sportredskap samt besiktning av gymnastik- och sporthallar
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har för avsikt att teckna ramavtal avseende inköp av idrottsmaterial och sportredskap till beställarens gymnastikhallar, sporthallar och idrottsanläggningar samt besiktning och kontroll av bl.a. Beställarens gymnastik- och sporthallar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 37451000 Utrustning för sporter på plan, 37452000 Utrustning för racketsporter och sporter på plan, 37452400 Bollar till racketsporter, rackethandtag och -strängar, 37452410 Bollar till racketsporter, 37453000 Utrustning för löpsporter, 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen