334508-2023 - ResultatSverige-Strängnäs: Fasadarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simhall Larslunda - Fasad
Referensnummer: TFN/2022:479
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45443000 Fasadarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud avseende nybyggnation av ny simhall på Larslunda IP.
Denna entreprenad avser: Fasad
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen