Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RÖS-skåp
Referensnummer: FM2022-3302
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44421600 Värdeförvaringsskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
FM har för avsikt att upphandla standardsortiment inom området RÖS-skåp (säkerhetsskåp som skyddar elektronisk utrustning mot röjande signaler) till myndigheterna FM och FMV. Myndigheterna har en rikstäckande och bred verksamhet som är utspridda i landet och därmed behov av rikstäckande distribution av nämnda varor/ produkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44421600 Värdeförvaringsskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen Säkerförvaring har ett (1) bassortiment som omfattar följande produktområden som återfinns i Bilaga 4 - Prisformulär.
1. RÖS-skåp (Skyddsnivå 3)
4. Tillbehör
5. Lås & larm
6. Service