Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av digitala skyltar
Referensnummer: 23/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länstrafiken i Västerbotten Aktiebolag har för avsikt att upphandla digitala hållplatsskyltar. Upphandlingen avser helhetsåtagande gällande ett leverans-, support- och underhållsavtal, tjänster för installation av digitala skyltar, inkl styrenheter för beställaren.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34924000 Informationstavlor med uppdaterad information, 34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen