334546-2016 - ResultatSverige-Tierp: Diverse livsmedel och torrvaror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel förutom färsk frukt, mjölk och fisk.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala län.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Livsmedel.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.