Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd Riskanalys.
Referensnummer: UH-2017-121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende riskanalys för avrop vid behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 90711100 Risk- eller farobedömning utom för byggprojekt, 90700000 Miljötjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen