33459-2019 - ResultatSverige-Kävlinge: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gasupphandling avseende KKB Fastigheter AB samt Kävlinge Kommun
Referensnummer: 18/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Leveranser av fysisk biogas med möjlighet till naturgas. Syftet med upphandlingen är att förse Beställaren med leverans av fysisk biogas
Alternativt naturgas, med möjlighet till att göra prissäkringar naturgas. Samt säkerställa Beställarens offentliga upphandlingar.
Den samlade volymen 2017 var 2 848 808 Nm3, fördelat på 78 uttagspunkter. Volym garanteras ej utan ses som en vägledning, anläggningar kan tillföras eller avföras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen