334615-2023 - ResultatSverige-Sundsvall: Elskåp
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Apparatskåp 2023
Referensnummer: MSVAB-2023-00003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211200 Elskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande tillverkning av apparatskåp.
För att få ta del av ritningar och andra säkerhetsklassade dokument måste anbudslämnaren skriva på ett Säkerhetsavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal gällande tillverkning av apparatskåp, beställare är El- och Automation, nuvarande avtal räcker tom 2023-05-31.