2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sekvenseringsutrustning för molekylärpatologisk diagnostik (NGS) inkl. förbrukning och tillbehör
Beskrivning: Region Kronoberg avser upphandla instrument för storskalig sekvensering, så kallad Next Generation Sequencing, för klinisk diagnostik inkl. förbrukning och tillbehör.
Intern identifierare: 26RS535
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000