2. Förfarande
Förfarande
Titel: Superconducting quantum processor package
Beskrivning: Chalmers procure packaging systems (“package”) for superconducting quantum processor modules (“modules”) for deployment at 10 mK temperature in their quantum computer systems.
Intern identifierare: C 2024-1094
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000