334724-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bank- och investeringstjänster – Banktjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBanktjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Region Västmanland (org.nr. 232100-0172), Region Sörmland (org.nr. 232100-0032), Region Örebro län (org.nr. 232100-0164) samt regionala bolag. En detaljerad beskrivning av vad upphandlingen omfattar framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareIN-IN24-0174
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66100000 Bank- och investeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningKoncernkontosystem och andra finansiella tjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del