334727-2017 - ÄndringSverige-Malmö: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter 2017 – Underhåll, Drift och Lokal.
Referensnummer: 2017MKB-1746
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avrop av tekniska konsulter från MKB:s Underhållsavdelning, Driftavdelning och Lokalavdelning.
Kompetensområden (KO): nr och namn:
KO 2: Ventilation,
KO 6: Tele och data,
KO 12: Besiktning och KA Bygg,
KO 13: Besiktning och KA VS och Ventilation,
KO 14: Besiktning El och Tele och data,
KO 15: El.