334759-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Närakuter.
Referensnummer: 2016-0090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Närakuter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Objekt 1: Närakuten Nacka sjukhus
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Närakuter.
Del nr: Objekt 2: Närakuten Löwenströmska/Sollentuna sjukhus