33481-2025 - Resultat
Sverige – Transport av slam – Spol- och slamtransporttjänster, KAKS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spol- och slamtransporttjänster, KAKS
Beskrivning: Uppdraget omfattar underhåll och avhjälpande av planerade och akuta driftstörningar av VA-anläggningar/nät i form av: • Spolning VA-ledningsnät och VA-anläggningar • Slamsugning av VA-anläggningar • Rotskärning i VA-ledningsnät • Transport till avlämningsplats för avvattnat slam • Transport av slam mellan reningsverk • Rengöring VA-anläggningar • Slamsugning och rengöring av rännstensbrunnar kan även förekomma spolning av anslutande ledning
Intern identifierare: VMKF-U 2024.96
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000