334891-2020 - KonkurrensutsättningSverige-ESKILSTUNA: Vägtransporter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresmaskiner Eskilstuna
Referensnummer: 20/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal hyresmaskiner Eskilstuna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42413000 Domkrafter och fordonsvinschar, 42924740 Högtryckstvättaggregat, 42999100 Industridammsugare, 43414000 Slipmaskiner, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg, 44613300 Standardcontainrar, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen