334898-2016 - ResultatSverige-Västerås: Bank- och investeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Banktjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kodSE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Banktjänster i form av betalnings- och transaktionsförmedling, löneförmedling, internetbank, koncernkontosystem samt kortinlösen. Vinnande leverantör ska fungera som en samarbetspartner till upphandlande enheter och verka för förbättringar för upphandlande enheter avseende banktjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66100000 Bank- och investeringstjänster, 66110000 Banktjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.