2. Förfarande
Förfarande
Titel: Om- och tillbyggnad Vård- och Omsorgsboende
Beskrivning: Almhaga Det ska utföras en översyn av invändiga ytskikt, avdelningskök och belysning i allmänna delar samt översyn och åtgärder på ventilation. Någon mindre åtgärd i utemiljön med ny pergola samt äldre fönster byts. Lanternan En mindre till- och ombyggnad ska utföras med ny varumottagning, entré och samlingssal samt några mindre ändringar invändigt. Generellt ska invändiga ytskikt och belysning i allmänna delar ses över samt byte av fönster och ny ventilation.
Intern identifierare: 25/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000